Visuaalne sõnum

MINA KA!

Laste ja noorte kultuuriaasta tunnuslause “Mina ka!” ja märksõnad iseolemine ja koostegutsemine innustavad lapsi ja noori kultuurist osa saama ja ise ka elamusi looma.

Laste ja noorte kultuuriaasta 2017 visuaal on värviline, elav ja muutuv. Minaka on laste ja noorte kultuuriaasta 2017 tegelane, kes koos laste ja noortega sündmustel osaleb ning jagab laste- ja kultuuriarmastust. Kõik minakad on erinevad, ägedad ja loovad tegelased – just nagu lapsed ja noored ise!

Teema-aasta visuaalse identiteedi on loonud disainerid Martin Veisman ja Valter Jakovski stuudiost Ruum 414 ning tunnuslause “Mina ka!” autorid on Kristo Kooskora ja Liina Lõõbas. Videoanimatsiooni autorid on Liisa ja Henno Luts agentuurist Mellow.

Ruum 414 stuudio taga seisavad Martin Veisman ja Valter Jakovski, kelle ühistest tegemistest värskeimad on Ugala teatri rebranding, filmifestivalide HÕFF (2015, 2016) ja PÖFF (2016) visuaalide välja töötamine ning Tallinn Bicycle Week festivali kujundused. Lastele ja noortele suunatud töödest on nad teinud järjepidevalt töid Tallinna Spordi- ja Noorsooametile ning kõik kujundustööd festivalile Just Film 2016.

“Laste ja Noorte kultuuriaasta 2017 visuaalne kontseptsioon kujunes põnevaks väljakutseks. Otsisime mängulist ja silmatorkavat lahendus, mis kõnetaks lapsi, noori ja täiskasvanuid. Arutluste ja katsetuste tulemusena valmisid abstraktsetest kujundidest koosnevad värvilised karakterid “minakad”, kes on erinevad ja omanäolised, samamoodi kui inimesed. Kokkuvõtteks tuli positiivne ja lõbus lahendus, mida on võimalik näha kogu 2017. aasta jooksul.”
Martin Veisman – Ruum 414

Teema-aasta tunnuslause leidmiseks korraldati sügisel 2016 avalik konkurss ning selle võitsid Kristo Kooskora ja Liina Lõõbas sõnadekooslusega “Mina ka!”.

Kristo Kooskora ja Liina Lõõbas on mõlemad lõpetanud Tartu Kunstikooli ning Eesti Kunstiakadeemia. Lisaks oma põhierialale – Kristol arhitektuur ning Liinal ehtekunst – ühendab neid kirg kujundamise vastu. Autorid usuvad, et hea tulemus algab heast ideest. “Teema-aasta tunnuslauset „Mina ka!“ ei pidanud kaua nuputama, selle alge pärineb tõenäoliselt juba lapsepõlves vaadatud multifilmidest,” ütleb Kristo Kooskora.

Laste- ja noorte kultuuriaasta videoanimatsioonis näeb lõbusaid ja ägedaid minakasid rõõmustamas eesolevate kultuurisündmuste üle. Videoanimatsiooni on meisterdanud Liisa Luts ja Henno Luts agentuurist Mellow, helikeele on loonud Ago Niglas ja hääle andsid ka Tobias, Mirtel, Otto, Aksel ja Anette.