Haridusprogramm

ELAMUSAASTA

Elamusaasta on kohtumiste sari, mille raames käivad loomingulised inimesed koolides rääkimas elamustest, mis on nende identiteeti sügavalt vorminud ja mõjutanud – olgu tegemist siis kunstilise elamusega või millegi muuga.

Külaskäikude ajal räägivad oma tegevusega ühiskonnas innustavaks eeskujuks olevad inimesed õpilastele lugusid sündmustest, mis on nende elu põhjalikult mõjutanud ja mis muutsid neid inimesteks, kellena me neid praegu tunneme ja hindame. Nad räägivad, kuidas leidsid teeotsad, tänu millele on nende elulugu huvitav ja loominguline.

Esinejaid on alati kaks ning nad esindavad erinevaid loomingulisi valdkondi. Esinemiste leitmotiiv on loomingulisuse tähtsus ja tähendus inimese elus, see annab esinejaile suurepärase võimaluse mõtelda oma valdkonnast väljaspool ning arendada kunstialade vahelist koostööd.

Elamusaasta eesmärk on rikastada kooliprogrammi nii teemade kui kõnelejatega. Paljud  koolid on lisanud Elamusaasta kohtumised oma õppekavasse ning elamuste jagamisest on saamas loomulik traditsioon, kooliprogrammi rikastav tegevus.

Elamuste jagamises on alati midagi õpetlikku. Selle sõna kõige laiemas mõttes. Elamused aitavad meil ära tunda elamise võimalusi. Elu, mis ei tähenda ju ainult õnnestumisi, vaid sageli midagi hoopis vastupidist – kahtlusi, eksimusi, ekslemist, üleelamisi, ebakindlust. Nii kaevubki Elamusaasta kõikvõimalike – ilusate, lõbusate, kurbade, uskumatute, põnevate, mõtlemapanevate, aga alati isiklike lugude kaudu inimeseksolemise võimaluste ja põhjusteni.

Vaata lisa Elamusaasta kodulehelt.