EIK ERIK SIKK (16)


MINA ISE
Olen 16-aastane harrastusluuletaja, -fotograaf ja -näitleja ning olen üle poole oma elust tegelenud riimide seadmisega, millele viimastel aastatel pseudonüümi alt EiK ka üsna edukalt musikaalset väljundit olen loonud. Armastan alternatiivset räppmuusikat, lume häält ja kesköiseid vestlusi tõsistel teemadel.
(Foto: Mario Kartezi)

 

 

 

LEMMIK EESTI MUUSIK: SAMMALHABE
Kuna Eesti räpimaastik on hästi kodune ja pisike, on harrastajal väga lihtne sellel alal uusi ja äärmiselt geniaalseid tutvusi leida. Nõnda ka minuga, oleme Sammalhabemega nüüd ligemale kaks aastat koostööd teinud ning tõden, et on raske leida kedagi mõnusamat, ägedamat ja rahulikumat, kelle muusikamaitse ja melomaanne osavus samas ka niivõrd kõrgele küündiks.
(Foto: Sammalhabe Facebook)

 

 

LEMMIKFILM LAPSEPÕLVEST: LEIUTAJATEKÜLA LOTTE
Kuskil 5-6-aastasena jäid mulle maailmas elamisest külge esimesed ägedamad mälestused ning nõnda ka filmidega: Lotte joonisfilmid sulasid kümneid kordi plaadilt jõllitatuna mälupiltides kokku sünnipäevade ja legodega, moodustades lahedaima mälusopiunelma, mida ette oskan kujutada. Just hiljuti panin ketta nalja pärast taaskord keerlema ning teos on läinud vaid huvitavamaks.

 

 

 

 

LEMMIKTEGEVUS PÜHAPÄEVAL
Võtan aja maha, joon tassi teed ning teen biite. Kõlareist kumavad helid, mida omal käel klaviatuuri peal sisse toksid, kõlavad alati kõige paremini.
(Foto: Eik Erik Siku Instagram)

 

 

 

 

LEMMIKLUULETUS
Üks geniaalseimaid luuletusi, mida olen lugenud, on Artur Alliksaare “Õhtute kollane tolm”. Geniaalne ja eeposlik teos, millesarnast ei suudaks ehk keegi luua.
Kuula Eesti Rahvusringhäälingu arhiivist.

 

 

 

 

 

KULTUURISÜNDMUS 1: VIRU FOLK
Festivalist on minu jaoks aastate jooksul kujunenud teatavat sorti pereüritus, kuna minu vanemad on selle korraldamisel juba algusest saati abiks olnud. Festival on igal aastal täiesti uue näoga, jään seda suve viimase kuu saabudes alati ootama, valmistudes taaskord uueks ja huvitavaks suveürituseks.
Vaata täpsemalt Viru Folgi kodulehelt. 

 

KULTUURISÜNDMUS 2: EESTI HIPHOP FESTIVAL
Olles ise sügavuti tolle muusikažanriga seotud, ei saa ma kindlasti üle ega ümber Elva mändide all läbiviidavast räpikontsertide sarjast. Koondades endasse pea kogu paremiku koos uute tulijate ning mõne ääretult ägeda välismaise artistiga, kujutab see värvikat ja lihtsat ettevõtmist justnimelt tolle muusikastiili nautijatele.
Uuri lähemalt Eesti Hip Hop Festivali kodulehelt.