Nukufilmi Lastestuudio talvekool 2018

7-12-aastseid ootame tutvuma multikatega kursusele “Talveuni: sissejuhatus animatsiooni” ja 10-15-aastastele on meil lausa kaks kursust – “Lumesõda: arvutimängu ja 3D animatsiooni kursus” ja “Terav pliiats: digitaalse joonisfilmi kursus”.

TALVEUNI: SISSEJUHATUS ANIMATSIOONI, 7-12-aastastele

Nukufilmi Lastestuudios, Pärnu mnt 154
2.-5. jaanuaril kell 9:00-11:00

Kursusel “Talveuni” äratame unenäod ellu ja õpime animatsioonimaagiat. Kursusel katsetame enamlevinud animatsioonitehnikatega, proovime joonistamist tehislumele ja hakkame toas uisutama ja kelgutama.
Kursus annab laiema ülevaate animatsioonist tutvustades levinumaid animatsioonitehnikaid ja astudes samm-sammult läbi animafilmi tegemise etapid. Tehnikatest tutvume piksillatsiooniga, lamenukuga, joonisfilmiga ning puruanimatsiooniga. Selle kõigega koos aga teeme läbi filmi ettevalmistavad etapid, õpime kuidas valmib lugu ja kuidas leida tegelased, meisterdame tegelased ja nende tegevuspaigad, filmime tegevuse üles ja helindame filmi. Animafilmis on omajagu mängulisust ning enamasti sünnib see paljude inimeste koostöös. Ka siin õpime mängu ja koostegemise kaudu.

Igas tehnikas valmib väike animafilmikatsetus, mille saavad õpilased muidugi ka endaga kaasa kodus vaatamiseks või juba oma varajasse portfooliosse lisamiseks.

Kursusele ootame 7-12-aastaseid lapsi.
Kursuse tasu 55 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale, tehnikat, juhendamist ja väikest snäkki.
Grupi suurus ühe juhendajaga kuni 12 õpilast.

Kursusele registreerimiseks täida ankeet siin*: https://goo.gl/forms/BQZQtcgXikAkUXq42

TERAV PLIIATS: DIGITAALSE JOONISFILMI KURSUS, 10-15-aastastele

Nukufilmi Lastestuudios, Pärnu mnt 154
2.-5. jaanuaril kell 11:30-13:30

Vahelduseks teeme joonisfilmi ilma, et peaks plIiatsit teritama või tint saaks otsa, sest sellel kursusel kasutame joonistamiseks digitaalseid graafikalaudu.
Kursusel õpime kasutama ja joonistama digitaalsete graafikalaudade abil otse arvutisse. Kursusel tutvume joonisfilmi olemuse ja võtetega ning teeme selgeks kuidas asjad-olendid üldse liiguvad, et osata oma digitaalsed joonistused liikuma panna. Õpime joonistama liikumistsükleid ning tutvume rotoskoobi tehnikaga. Kursusel valmivad väiksemad joonisfilmi katsetused.

Kursusele ootame 10-15-aastaseid noori.
Grupi suurus on kuni 8 õpilast.
Kursuse tasu 68 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale, tehnikat, juhendamist ja väikest snäkki.

Kursusele registreerimiseks täida ankeet siin*: https://goo.gl/forms/BQZQtcgXikAkUXq42

LUMESÕDA: ARVUTIMÄNGU JA 3D MODELLEERIMISE KURSUS, 10-15-aastastele

Nukufilmi Lastestuudios, Pärnu mnt 154
2.-5. jaanuaril kell 14:00-16:00

Lumepalle saab voolida ja loopida ka arvutiekraanil. Siin kursusel proovime ise teha mõnda lihtsamat arvutimängu internetis olevate programmide ja vabavaraga Blender. Ilusa graafika ja tõetruude maailmade loomist me siin käsile ei võta, aga õpime tundma arvutimängude põhimõtteid, kuidas neid kasutada ja teeme valmis mitu erinevat mängu. Õpime programmeerima ja modelleerima lihtsamaid arvutimängu tegelasi ja ideid.

Eelnev kogemus arvutimängude loomisel, 3D animatsioonis pole vajalik. Pigem annab kursus sissejuhatuse nendesse teemadesse ja kätte esimesed oskused, mille pealt omapäi edasi seda maailma avastada.

Kursusele ootame 10-15-aastaseid noori.
Grupi suurus on kuni 10 õpilast.

Kursuse tasu 65 eurot, oma arvutiga osaledes 60 eurot. Hind sisaldab kõiki materjale, tehnikat, juhendamist ja väikest snäkki.

Kursusele registreerimiseks täida ankeet siin*:https://goo.gl/forms/BQZQtcgXikAkUXq42

* Kursusel osaledes annab õpilane loa Nukufilmi Lastestuudio juhendajate juhendamisel valminud loomingut kasutada mittekommertslikel eesmärkidel (nt eksponeerida ja avalikult esitada teost, teha teos üldsusele kättesaadavaks Nukufilmi Lastestuudio kodulehel ja teistes kanalites, esitada teos festivalidele, konkurssidele jmt). Sest kui tuleb jube lahe film, siis võiks seda ju ka teistele näidata ja anda võimalus sellele konkurssidel auhindadele võistelda 🙂

Lisainfot küsi kirjutades aadressile eva@nukufilmilastestuudio.ee või helistades 53037660.