Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub ette lugema

Reedel, 20. oktoobril tähistame Eestis ettelugemise päeva, mil tuletame kõigile meelde, kui tore on ette lugeda, lugemist kuulata ning kui oluline on ettelugemine lastele. Laupäeval, 21. oktoobril toimub aga vabariikliku laste ettelugemisvõistluse „Kõik on kõige targemad“ finaal.

Anne Kõrge Eesti Lastekirjanduse Keskusest: “Kuigi raamatuid võib ette lugeda iga päev, siis ettelugemise päeval tahame esile tõsta, kui oluline on ettelugemine ning kui suur tähtsus on raamatutel ja lugemisel”. Kõrge näeb ettelugemise rolli ka laiemalt: “Ettelugemiseks on tegelikult vajalikud vaid kolm tegurit – lugeja, tekst ja kuulaja(d) –, kuid see annab meile hoopis midagi enamat. Lisaks jutustatud loole on ju ettelugemise juures oluline ka koosolemine ja üksteise suhtes tähelepanelik olemine.”

Laupäeval, 21. oktoobril kell 12 kogunevad 4. klasside parimad ettelugejad Eesti Lastekirjanduse Keskusesse Tallinnas. Finaalvõistlusel loevad maakondi ning Tartut ja Tallinna esindavad lapsed ette katkendeid kooliteemalistest raamatutest. Lugemist hindab neljaliikmeline žürii: Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi õpilased Johanna Poll ja Andri Suga, Eesti Rahvusringhäälingu lastesaadete toimetuse juht Margus Saar ja lastekirjanduse keskuse direktor Triin Soone.

Ettelugemise päeva traditsioon sai Eesti Lastekirjanduse Keskuses alguse 1994. aastal. Tänaseks on päeva ideega kaasa tulnud paljud koolid, lasteaiad ja raamatukogud üle Eesti. Sel päeval korraldatakse hommikusi ettelugemisi, nii ühis- kui ka võistulugemisi.

Vaata ka: ettelugemise võistlus teemal „Kõik on kõige targemad“.

Lisainfo:
Helena Koch
välissuhete ja kommunikatsioonijuht
Eesti Lastekirjanduse Keskus
+372 617 7238
www.elk.ee