“Koolifilm” ootab laste ja noorte filme!

Festival “Koolifilm” on tagasi! Viimati toimus festival aastal 2014, ent nüüd on aeg tähistada saja aasta möödumist Eesti Vabariigi loomisest. Vaatame, millised teemad ja võtted on Eesti õpilaste loomingus olulised aastal 2017, anname noortele taas suurepärase võimaluse tutvustada oma loomingut professionaalsele žüriile ja näha oma filmi suurel kinoekraanil.

Koolifilmi eesmärk on innustada ja anda filmindushuvilistele hoogu filmimeediumiga tegelemisel. Konkursile saavad kõik 1.-12. klassi koolinoored esitada lühifilme. Filme saavad lisaks õpilastele konkursile saata ka nende õpetajad. Konkursile saabunud filmides hinnatakse loovust, loo jutustamise oskust, kunstilist ambitsiooni ja tehnilist teostust.

Laste ja noorte kultuuriaasta projektijuht Marju Kask: “Filmimaailm on tänapäeva lastel ja noortel lähemal kui kunagi varem. Igaüks võib haarata telefoni ning teha esimesi katsetusi filmiloojana. Kui seejuures suunab last hea nõuga mõni asjatundja, võib katsetustest sündida aga sootuks midagi suuremat. Lastel on silma ja kõrva, neil on oskus pöörata pilgud sinna, kuhu suured ehk muidu vaatama ei kipu. Jään huviga ootama konkursi filme, mis annavad kindlasti hea pildi sellest, mis tänapäeva Eesti lastele ja noortele korda läheb.”

Võistluskategooriaid on sel aastal kokku 10, nii peaks iga filmihuviline noor leidma endale sobiva žanri.
– Lastefilm vabalt valitud žanris (1.-4. klass)
– Animafilm (5.-12. klass)
– Eksperimentaalfilm (5.-12. klass)
– Muusikavideo (5.-12. klass)
– Dokumentaalfilm (5.-12. klass)
– Lühimängufilm (5.-9. klass) – Lühimängufilm (10.-12. klass)
– Õpetajate film
Sel aastal on Koolifilmil ka kaks uut kategooriat:
1. Koolifilm 2017 ja EV100 erikategooria “Sajanditagune vlog”
2. Kooli parim etteantud teemaga film (koolides korraldatavate filmifestivalide võitjatele üleriigiline tunnustus)

Oma filmitööd saab alates augustist esitada Koolifilmi koduleheküljel. Seal saavad filmid avalikuks ning autorid ja publik saavad vabalt kõigi võistlusfilmidega tutvuda. Iga kategooria žürii ja publiku lemmikfilmid linastuvad 2017. aasta sügisesel koolivahejal pidulikul Koolifilm 2017 linastusel, kuhu on oodatud kõik osalejad ja huvilised. Parimatele on mõistagi ette nähtud inspireerivad auhinnad. Enne linastust toimub ka filmikoolitus konkursil osalejatele.

Filmid võivad olla valminud alates 1. september 2016 ning peavad osalema Koolifilmi konkursil esmakordselt. Üks autor võib konkursil osaleda piiramatu arvu filmidega. Film tuleb võistlusele esitada 28. oktoobriks.

Festivali “Koolifilm” korraldab Kinobuss.

Allikas: Koolifilm