Laste Vabariik tähistab Eesti taasiseseisvumispäeva

Sel pühapäeval, 20. augustil kella 11-16 tähistab Laste Vabariik koos Eesti Ajaloomuuseumiga Tallinnas, Maarjamäe lossipargis Eesti taasiseseisvumispäeva!

Laste Vabariik on kohal etendusega “Kõige parem kingitus”, lustaka labürint-mängualaga ja põnevate töötubadega. See on ühtlasi viimane võimalus sel suvel Tallinnas Laste Vabariigis lustida!

“Laste ja noorte kultuuriaastal soovime Eestile oluliste tähtpäevade tähistamist lastele eriliselt meeldejäävaks teha. Laste Vabariik jutustab valdkondi põimides lugusid Eestist ning tutvustab läbi mängu siin tegutsevaid asutusi, kel on just lastele mõeldud harivaid programme,” rääkis laste ja noorte kultuuriaasta projektijuht Marju Kask.

Eesti Ajaloomuusem avab 2018. aastal Maarjamäe lossis mängulise keskkonna, mis kannab samuti nime Laste Vabariik. Seal saavad lapsed luua oma riigi. Nii on Laste Vabariigi jõudmine Ajaloomuuseumi õuele ka selles mõttes tähenduslik.

Selgunud on ka Laste Vabariigi lava programm. Sinna ootasime esinema südikaid lapsi ja noori, kes on sündinud vabas Eestis. Lisaks astub üles Eesti laste suur lemmik Leiutajateküla Lotte!

LASTE VABARIIGI PROGRAMM 20. AUGUSTIL
12.00 etendus “Kõige parem kingitus”
13.00 Lotte (Leiutajateküla)
14.00 Vabalava: Sabine Krais & Paula Kivimäe (Paide)
14.30 Vabalava: Laulustuudio Fa-Diees (Muhu-Tartu)
15.15 Vabalava: Õed-Vennad Ristikheinad Vähendatud Koosseisus (Tarvastu)

EESTI AJALOOMUUSEUMI TEGEVUSED 20. AUGUSTIL
• Kell 11.00 ringkäik nõukogude monumentide välinäituse alal
• Kell 13.00 Soome suursaadiku Kirsti Narineni juhitud eestikeelne ringkäik näitusel „100 Soome asja
• Kell 14.00 Soome suursaadiku Kirsti Narineni juhitud venekeelne ringkäik näitusel „100 Soome asja
• Nälja ja janu kustutab pop-up kohvik CARMEN CAFE.

PILETIINFO: Sissepääs Maarjamäe õuealale ja LASTE VABARIIGI tegevused on TASUTA. Tallihoonesse näitusele „100 Soome asja“ ja ekskursioonidel sissepääs muuseumipiletiga.

Kohtume pühapäeval Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossipargis ja tähistame väärikalt ja rõõmsalt Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamise päeva! Uuri lisa Ajaloomuuseumi lehelt.