50 IDEED: Haapsalu tänavaid ilmestavad tsitaadid lastekirjandusest

Haapsalu lasteraamatukogu tõi linnatänavatele tänavakunsti võtmes ligi 20 tsitaati laste- ja noortekirjandusest. Ettevõtmise eesmärk on laste ja noorte kultuuriaastal rikastada Haapsalu linnapilti killukestega kirjandusest, tuues need otse inimeste jalge ette.

Tsitaatide nägemine Haapsalu käidavamates kohtades – mänguväljakutel, bussipeatustes, jalutamisteedel, poodide ees ja mujal – meenutab täiskasvanutele meeldivaid lugemishetki ja tekitab huvi vanu lemmikuid üles otsida, neid oma lastele ja lastelastele soovitada. Lapsed aga leiavad naljaka või isegi kummastava lause õhutusel ehk tee väärt lastekirjanduse juurde.

Tänavatele pihustamiseks on valitud tsitaate nii Eesti kui välismaa autoritelt, alustades Oskar Lutsust ja lõpetades Astrid Lindgreniga. Iga tsitaat leidis just talle sobivaima asukoha. Nii võib Haapsalu peatänaval asuva Miku ja Mia kommipoe eest leida tsitaadi Uno Leiese raamatust “Tipp ja Täpp”: “Täna sööme komme, homme sööme komme, komme sööme ülehomme.” Paadilaenutuse eest leiab aga tsitaadi Eno Raua “Sipsikust”: “Ma tunnen mere kutset. Ma pean minema.”

Pühapäeval, mil Haapsalu on vallutanud Laste Vabariik ja lastefestival Lapsepõlvemaagia, saavad kõik huvilised osaleda tsitaadidel tuginevas ülelinnalises otsimismängus.

Haapsalu lasteraamatukogu lastekirjanduse tsitaatide tänavale toomise projekt osales edukalt laste ja noorte kultuuriaasta ideekonkursil “50 ideed!”. Selle õnnestumisele aitasid kaasa ka Haapsalu noortekeskus ja Haapsalu noored raamatusõbrad.

Lisainfo:
Liina Valdre
Lääne maakonna keskraamatukogu
peaspetsialist lugejakoolituse alal
Tel 472 4492