Lapsed avasid Eesti lipu päeval Paide lipuväljaku

EV100 elamustuur Laste Vabariik tähistas 4. juunil Paides koos lastega Eesti lipu päeva. Päikesetõusul kell 4.13 heiskasid Paide uuenenud lipuväljakul Eesti lipud 7-aastased vennad Marko ja Martin Udam. Lipuväljaku avamisel tõmbasid Paide lasteaedade lõpurühmade lapsed masti ka Paide linna, EV100 ja Laste Vabariigi lipud, pidasid pidukõnesid ning toimus Paide linnarahva ühine lipurongkäik Laste Vabariiki.

Lipuväljaku avamine Paides on mitmes mõttes erilise tähendusega. „Laste ja noorte kultuuriaasta küsitluse tulemused näitavad, et lapsed seostavad Eestit peamiselt just perekonna, kodu ja Eesti lipuga. Nii Laste Vabariik kui lipuväljaku kordategemine on osa EV100 programmist ning et need kaks Eestimaa südames Paides kokku saavad, on kenaks kingituseks nii Eestile kui Paide linnale,“ rääkis Laste Vabariigi projektijuht Marju Kask.

Laste Vabariigi tuur on tõelise hoo sisse saanud. „Oleme Laste Vabariigis kohtunud toetava ja rõõmsa teatripublikuga, suurepäraste väikeste artistidega, mängulustist pakatavate seiklejatega ning nutikate ja uudishimulike tegutsejatega. Paistab, et Laste Vabariik tõesti läheb lastele korda ning pakub rõõmu kogu perele,“ ütles Marju Kask.

Laste Vabariigi laval näeb Eesti 100. sünnipäeva teemalist etendust „Kõige parem kingitus!“, labürint-mängualal saab seigelda ja Eestit läbi mängu uute nurkade alt tundma õppida.

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab lapsi ja noori nii looja kui publikuna. Teema-aasta on ellu kutsunud Kultuuriministeerium ja selle läbiviimist koordineerib Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Vaata fotogaleriid Paide Laste Vabariigist siit.

Foto: Jan Vutt