Lastejaama kaardirakendus

Laste Vabariigi suur sõber on Eesti Rahvusringhäälingu portaal Lastejaam. Lastejaamas on Eesti kaart, kus saab silma peal hoida Laste Vabariigi tegemistel ja jälgida Laste Vabariigi auto liikumist. Vaata kaarti siit: lastejaam.err.ee/lastevabariik.

Kaardil on palju siniseid automärke, mis tähistavad neid kohti, kuhu Laste Vabariik suve jooksul jõuab. Rohelise ümbrisraamiga auto märgib ära täpselt selle punkti, kus Laste Vabariigi auto parasjagu paikneb.

Menüüst saab kaardile lisada kihte. Lisades kihi “Kuhu minna”, täitub kaart sadade väikeste küsimärkidega. Iga märk tähistab paika, mida lastega külastada võiks – ujumisranda, muuseumi, matkarada vms.

Kolmas kiht lisab kaardile hüüumärgid, mis annavad teada, millised on Eesti kõige-kõige suuremad, paremad või huvitavamad kohad. Iga paika tutvustab väike jutuke, mida teksti autori Juhani Püttsepa esituses ka kuulata saab. Kaardirakendust aitasid Lastejaamal luua Regio, Set Silliksaar ja Mae Kivilo. Aitäh neile!

Laste Vabariigi mitmete paikade lapsed ja noored on oma kodukandi tutvustamiseks teinud vahva video, kust saab näha, kuidas lapsed sealkandis elavad. Kui Sinu kodukandist video puudub, võid selle ise teha ja saata aadressil lastejaam@err.ee. Ootame kodukanti tutvustavaid kaheminutilisi videoklippe kõikidest paikadest üle Eesti!

Lastejaama toimetaja Kadri Tiiseli sõnul hoiab Lastejaam kindlasti silma peal kõigil Laste Vabariigi tegemistel ja annab lastele teada, kus midagi teoksil on. “Lisaks on Laste Vabariigi mängualal Lastejaama stend, kus saab käes hoida ERRi mikrofoni ja koos Lastejaama tegelastega pilti teha. Lastejaam ootab väga laste pilte ning riputab need üles Lastejaama lehel asuvasse albumisse,” ütles Kadri Tiisel.

Kohtumiseni Lastejaamas!