Noored valivad Euroopa parimat filmi

Kinos ARTIS toimub 7. mail Euroopa noorte filmipäev, kus filmihuvilistel noortel on võimalus osaleda Euroopa parima noortefilmi valimisel.

Euroopa noore publiku filmipäeval, 7. mail, vaatab saalitäis 12-14-aastasi filmihuvilisi noori kinos Artis kolme uut Euroopa filmi, et samaaegselt 31 Euroopa riigis filme hindavate noortega otsustada, milline linateos väärib Euroopa Filmiakadeemia Noore Publiku Auhinda. Oma osalemissoovist võib teada anda 5. maini.

Kui sa oled 12-14-aastane noor, siis kandideeri rahvusvahelisse žüriisse, milles osalevad noored 37 linnast üle Euroopa, vaata ära 3 nomineeritud filmi ning aita valida Euroopa Noore Publiku Auhinna võitja.

Euroopa noore publiku filmipäev on tasuta, linastused toimuvad Tallinna kinos Artis kell 10-19. Päeva jooksul vaatame ära 3 filmi, millele järgnevad arutelud. Kui filmid vaadatud, siis on žüriiliikmete ülesandeks filmid meeldivuse järgi reastada, et selguks Eesti noore publiku lemmikfilm. Tulemused liidetakse teiste riikide žüriide otsustega ning samal õhtul kell 21 algaval tseremoonial kuulutatakse välja Euroopa Noore Publiku Auhinna võitja.

Filmid linastuvad originaalkeeles (saksa ja prantsuse), eestikeelsete subtiitritega.

Turgutuseks pakume suupisteid ja lõunapausi ajal toekamat kehakinnitust. Žüriiliikmetel on kohustuslik vaadata ära kõik 3 auhinnale kandideerivat filmi. Seansside ja arutelude vaheajal on noored filmihuvilised oodatud suhtlema oma Euroopa eakaaslastega Facebooki ja Twitteri vahendusel.

Osalemissoovist palume teata 5. maiks aadressil noorpublik@kinobuss.ee. Lisa kindlasti oma vanus, lapsevanema kontakt ja info, mis koolis sa käid. Kui üritusel osalemisest on huvitatud ka su klassikaaslased, siis võid paluda õpetajal grupi registreerida.

Loe kõigest lähemalt: http://www.kino.ee/Events/noorpublik2017

Euroopa noore publiku filmipäeva Tallinnas korraldab MTÜ Kinobuss ja see toimub kinos Artis. Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet. Partneriteks on Tallinnfilm ja Must Käsi 2.

Foto: Kino Artis