„Mina ka!“, „Mina jään“ ja Lastejaam lähevad üheskoos Riigikokku

Laste ja noorte kultuuriaasta „Mina ka!“, XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“ ja ERRi lasteportaal Lastejaam lähevad laupäeval, 22. aprillil üheskoos Riigikogu lahtiste uste päevale ja kutsuvad sellest osa saama kõiki lapsi ja noori!

Riigikogu tähistab lahtiste uste päevaga oma 98. sünnipäeva. Päev algab kontserdiga ning Riigikogu esimehe Eiki Nestori tervitussõnadega Toompea lossi rõdult.

Laste ja noorte kultuuriaasta tutvustab esmakordselt suvise elamustuuri Laste Vabariik labürint-mänguala, meisterdab koos lastega tuuriautot ning teema-aasta tegelasi Minakasid. Samuti seatakse üles fotosein, kus külastajaid jäädvustavad noored fotograafid. Lossiõuel kõlavad XII noorte laulu- ja tantsupeo „Mina jään“ laulud ning tantsupeo üldjuhi Margus Toomla eestvedamisel saab õppida rahvatantse. Laulupeoteemalisesel arutelul küsitakse: „Mina jään, kas ka laulu- ja tantsupidu jääb?“ Lastejaam tutvustab lossi ruumides oma tegemisi.

Kõigil huvilistel on võimalus osaleda ekskursioonidel Toompea lossis ja Riigikogu hoones ning tutvuda parlamendi tööga. Ekskursioone teevad Riigikogu liikmed. Fraktsioonides saab kohtuda saadikutega ja infotunnis esitada küsimusi valitsuse liikmetele. Oma küsimused on valmis pannud ka noored Eesti kodanikud! Külalistele on avatud ka Pika Hermanni torn. Konverentsisaalis saab peale lõunat kaasa elada traditsioonilisele mälumängule koolide ja Riigikogu võistkonna vahel. Päeva jääb lõpetamata ETV mudilaskoori etteaste.

KAVA
Kell 10.40
 Tervituskontsert lossi rõdult
Kell 10.50 Riigikogu esimehe Eiki Nestori tervitus
Kell 11-16 Ekskursioonid lossis, pääs Pika Hermanni torni
Kell 11-16 Kohtumised fraktsioonides Riigikogu liikmetega
Kell 11-16 Kunstisaalis Laste Vabariik ja Lastejaam – esmakordne võimalus veidi piiluda ja osa saada Laste Vabariigi mängualast
Kell 11-16 Lastetoas Laste ja noorte kultuuriaasta “Mina ka!” töötuba
Kell 11-12 Arutelu „Mina jään, kas ka laulu- ja tantsupidu jääb?“ kohvikus.
Kultuurikomisjoni ja rahvatantsu, kooriliikumise ja muusikahariduse esindajad Hirvo Surva, Kalev Järvela ja Tonio Tamra.
Kell 11.30 Lossi õuel õpetab rahvatantsu suvise tantsupeo üldjuht Margus Toomla
Kell 12-13 Infotund Riigikogu istungisaalis. Rahva küsimustele vastavad valitsuse liikmed
Kell 13-14 Mälumäng „Eesti ja Euroopa Liit“ konverentsisaalis
Kell 13-14 Suvise noorte laulu- ja tantsupeo “Mina jään” lood ja laulud lossi õuel
Kell 14.30 Noorte Maapäeva valimiste väljakuulutamine istungisaalis
Kell 15-16 Hea tuju kontsert Valges saalis. Esineb ETV mudilaskoor
Lossi sissepääs kella 15.15-ni.

Sissepääs, üritused ja tegevused on kõik tasuta! Kõik on oodatud Riigikokku kell 11–16.
Lisainfot leiad lahtiste uste päeva kohta Facebookist: www.facebook.com/riigikogu.