Sõprus ja Müürileht otsivad filmikriitikuid

Kino Sõprus ja kultuurilehe Müürileht ühine noorte filmikriitikute konkurss ootab kandideerima filmikriitikuid, kes segavad omavahel loomingulises suhtes intelligentsi ja tundeelamusi ning liidavad oma arvustusse sõltumatut intuitsiooni, mis sõlmib kirjatüki isikupäraseks loominguks.

Konkursi võitjatöödeks valitakse kolm parimat arvustust, mille kirjutamisel on leitud küllaga uudishimu taustauuringuteks ja argumenteeritust julgeks seisukohavõtuks ning niisutatud ka oma sõnaosavaid keelepaelu.

Konkursi patroon on sel aastal näitleja ja koomik Bill Murray.

Arvustusi oodatakse mis tahes riikide 2016. ja 2017. aastal enim üllatanud või tundmusi äratanud filmide ja/või teleseriaalide kohta. Konkursitöid võib esitada eesti keeles. Nooreks filmikriitikuks kvalifitseeruvad kõik hingelt värsked ja jumekad – vanusepiiranguid ei ole.

Pikkus: kuni 3500 tähemärki (koos tühikutega).
Tähtaeg: 18. aprill 2017.
Tööd saata e-posti aadressile emilie@muurileht.ee.

Parima kirjatöö autorile on välja pandud rahaline stipendium Eesti Filmi Instituudilt väärtuses 400 eurot ning aasta lõpuni prii pääs kõigile kino Sõpruse ja Elektriteatri filmiseanssidele. Tulemas on ka üllatusauhindu ning valiku säravaimatest filmi- ja seriaaliarvustustest avaldab Müürileht oma mainumbris ja veebiväljaandes.

Konkursile saadetud tööde seast valib parimad kuueliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Emilie Toomela, Tristan Priimägi, Tiina Savi, Aro Velmet, Rain Tolk ja Edith Sepp-Dallas.

Foto: filmikonkursi patroon Bill Murray, pilt on filmist “The Life Aquatic with Steve Zissou” (Sõprus)