Kaasaegse tsirkuse lavastus “Ahelad”

Kiht-kihilt koorib “Ahelad” maha hägu ja kaevub roiskunud valusse, leides sealt puutumata ilu … Et näha kõiki värve, mis varjatud, et kuulda kõiki sõnu, mis salatud.

“Ahelad” on Grete Grossi esimene täispikk sooloteos, mille tööversioon nomineeriti 2016. aasta Eesti teatri aastaauhindade Etenduskunstide ühisauhinnale.

Autor ja esitaja Grete Gross lavastusest:

“Lavastus “Ahelad” on eneseotsing ja võitlus iseendaga või kui teekond: kõigepealt vangisolemine, jõudmine allasurutud tunneteni nagu viha, häbi, valu, siis nende tunnete vastuvõtmine ja nendega leppimine, tabula rasa, tagasi algusesse jõudmine ja viimaks valge kanga kõikide elu värvidega katmine.”

Lavastuses on kasutusel Grossi enda väljatöötatud õhuakrobaatika vahendid – kangastest pilvekiiged ning kalavõrgud. “Mind paeluvad erinevad materjalid ja kujundid – milliseid inimolemuse külgi äratavad võrgud, mida kangad, milliseid mälestusi või emotsioone toovad puudutused, liikumised. Kangas on langedes elastne, raskuse all jäik, sõlmides tugev, vabalt lenneldes pehme … Minu töö on temaga üks olles oma lugu kõnelda.”

Lavastaja, esitaja: Grete Gross
Valguskunstnik: Marita Keskküla
Kunstnik: Maarja Roolaht
Klaveril: Johan Randvere
Tšellol: Johanna Randvere
Produktsioon: Grete Nellis

Lavastuses kasutatakse elavat muusikat Eesti heliloojate loomingust.

Etendus 40 minutit, sobilik vanusele 12+

“Ahelate” valmimist toetavad Eesti Kultuurkapital, Jatka 78 Teatrikeskus, Cirkus Cirkör LAB, Sansusi Festival

Lisainfo:
Facebook https://www.facebook.com/gretegross.airwords/?fref=ts
Sündmus Facebookis https://www.facebook.com/events/879364385536866/
Treiler www.vimeo.com/188590746
Koduleht www.gretegross.com